OTEC A DCÉRA

6-TÝŽDŇOVÝ ONLINE KURZ

ČO TI KURZ PRINESIE, PREČO DO NEHO ÍSŤ?

Pozri sa na video

6 MODULOV K NOVEJ DYNAMIKE VZŤAHU SO SYNOM

Prístup do súkromnej FB skupiny na zdieľanie

*

Členstvo v kurze na 1 rok

*

Prechádzať kurzom môžeš začať hneď

*

14-denná garancia vrátenia peňazí

*

Veľa návodov ako previesť teóriu do praxe

*

Videá, pracovné zošity a mp3 k dispozícii

*

Inšpiratívne videá zo sveta a mnoho ďalšieho …

dozvieš sa:

 • ako byť dcére vzorom a inšpiráciou
 • čo robí dievča dievčaťom a ženu ženou
 • kto sa ti narodil v ženskom tele
 • aké sú premeny dcéry v čase dospievania z pohľadu otca
 • viac o emocionálnom kolotoči dcéry a ako to ako chlap ustáť
 • aké sú efektívne nástroje na komunikáciu s dcéro
 • aké sú funkčné návody na riešenie konfliktov
 • jazyk lásky tvojej dcéry

naučíš sa:

 • ako chrániť česť a dôstojnosť dcéry
 • ako podporiť jej hodnotu a sebavedomie
 • zdravý a bezpečný fyzický kontakt
 • ako viesť dcéru k zodpovednosti
 • ako prijať divokosť dcéry
 • čo robiť, keď mama nie je nablízku
 • techniky na obnovenie dôvery
 • ako podporiť dcéru v dospievaní

ČAKÁ ŤA PLNO ZAUJÍMAVÝCH ROZHOVOROV S INŠPIRATÍVNYMI OSOBNOSŤAMI, KTORÉ SA VENUJÚ TÉME OTEC A DCÉRA A CHCÚ TI ODOVZDAŤ KUS SVOJICH VEDOMOSTÍ A SKÚSENOSTÍ, ABY SI MOHOL ZLEPŠOVAŤ SVOJE VZŤAHY.

PONÚKAME TI CESTU KU KRÁSNEMU VZŤAHU S DCÉROU

Otec je prvým mužom v živote dcéry a váš vzťah je základom a často je určujúci pre jej budůce vzťahy s mužmi. A nielen to.

Ako otec môže ovplyvniť život svojej dcéry?

 • vo výbere partnera.
 • v tom, ako sa bude správať k mužom a ako sa medzi nimi bude cítiť.
 • v povolaní – otec ju inšpiruje. Ako vidí vzťah a prístup otca k práci, môže sa budovať ten jej.
 • v sebavedomí (či už vo vzťahu k práci, alebo v akejkoľvek oblasti života). Ako vidí otcovo sebavedomie, môže sa formovať to jej. A tým, či ju otec podporuje a povzbudzuje, môže jej sebavedomie tiež formovať.
 • v sebahodnote – uznanie otca smerom k dcére dá dcére vedomie vlastnej hodnoty bez potreby hľadať uznanie v budúcich vzťahoch.

Venuj pozornosť vzťahu s dcérou, kým je ešte čas.

TÝKA SA TO I TEBA?

 • chceš viac porozumieť svojej dcére a jej svetu?
 • chceš vedieť, ako ako otec podporíš dcéru na ceste k žene?
 • chceš vedieť, ako môžeš z pozície otca podporiť jej hodnotu?
 • chceš vedieť, čo potrebuje dcéra od otca, aby si mohla vážiť samú seba?
 • pýtaš sa, prečo ťa dcéra niekedy nevníma, nepočúva alebo dráždi?
 • chceš mať s dcérou vzťah plný dôvery a lásky?
 • pýtaš sa, ako zostať mužom v ženskom svete?
 • alebo chceš lepšie zvládať úlohu otca, ak si zostal na všetko sám?
 • alebo chceš lepšie zvládať rolu nevlastného otca alebo otca v zošívanej rodine?

Ak je tvojou odpoveďou áno, si tu správne

Staň sa hrdým otcom spokojnej dcéry.

Sprevádzať ťa budeme my

Kateřina Juřenčáková - Cesta rodiny

Katy JUŘENČÁKOVÁ

Česká republika

Tvorkyňa projektu Cesta Rodiny

Jozef Mihališin - Cesta rodiny

Jozef MIHALIŠIN

Slovensko

Tvorca projektu Cesta Rodiny

ĎAKUJEME ZA MILÁ SLOVA

Děkuji moc za tento kurz Katy Sacharí Juřenčáková, Jozef Mihališin, také všem ženám. Kurz vnáší do mého života lehkost, alespoň to tak vnímám poslední dny. S laskavostí a důvěrou je to snazší než se strachem a obavami, a ikdyž přijdou, snáze je dokáži zastavit, zamyslet se proč přišly, nechat je a napojit se opět na důvěru, víru.

Jana

Ahojte Katy a Jozef, obsahy jednotlivých týždňov sú veľmi zaujímavé a „výživné“. Chcem sa vám veľmi pekne poďakovať, že môžem byť súčasťou tohto kurzu. Robíte nesmierne dôležitú prácu.

Danka

Děkuji, že jsem se díky praktickým cvičením mohl dozvědět, kde se s dcerou potkáváme a kde se rozcházíme a mám naději, že si k sobě budeme blíž a blíž.

Štěpán

Vďaka online kurzu dávam vysokú prioritu vzťahu s mojou dcérou. List, ktorý som jej poslal nás k sebe priblížil. Prechádzať kurzom mi dáva veľmi veľa. Oslovila ma téma hranice a dohody, uvedomil som si, že som chcel byť dobrý otec a teraz vďaka kurzu nachádzam nástroje ako hranice nastavovať zdravo.

Richard

Milá Katy a Milý Jozef, děkuji za opravdu krásný a podnětný kurz. Je povzbuzující, uvědomuji si kolik jsem toho mohla (měla) dělat jinak, a současně cítím, že to půjde napravit.

Alžběta

Manželka mi poďakovala, že som prevzal mnoho kompetencií do svojich rúk. Znovu a znovu sa vraciam k videám a úlohám ohľadom nastavovania dohôd a učím sa tejto novej kompetencii. Už viem oveľa viac, aká je moja úloha v rodine. Cítim sa viac sevedome v úlohách otca a snažím sa všetko, čo som sa dozvedel aplikovať. Dakujem

Robert

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY?

Je kurz vhodný pre každý vek dcéry?

Kurz je zameraný prioritne na vzťah otca a dcéry vo veku od 3 rokov, ale každý otec si v ňom nájde mnoho prínosného a inšpiratívneho. Dokonca je vhodný aj pre tých, ktorí dcéru ešte len čakajú, alebo je bábätko. Funguje totiž ako skvelá príprava – píšu nám muži (po absolvovaní živých kurzov), ako by bolo úžasné, keby všetko, čo sa na kurze dozvedeli, vedeli už pred narodením dcéry.

Môžem si kurz kúpiť na splátky?

Áno, úhrada za kurz je možná naraz alebo v dvoch splátkach – pre splátky nás kontaktujte.

Je prístup do kurzu časovo obmedzený a ako ho získam?

Prístup do kurzu je k dispozícii na 1 rok od začatia kurzu. Prístupové údaje dostaneš e-mailom automaticky po zaplatení kurzu av ďalšom e-maile dostaneš podrobnosti k priebehu kurzu.

Môžem požiadať o vrátenie kurzovného?

Áno, pokiaľ zistíte, že vám kurz nič nedáva, je možné do 14 dní od začiatku kurzu požiadať o vrátenie kurzovného.

ČO NA TEBA ČAKÁ V ONLINE KURZE OTEC A DCERA?

KTO SA TI NARODIL?

Je pre tvoju dcéru ťažké dokončovať začaté veci? Odhovára ti a musíš všetko viackrát opakovať? Máš dojem, že tvoja dcéra je málo ženská, alebo naopak veľa? Vidíš, že tvoju dcéru nič nebaví a je apatická? Chceš, aby sa tvoja dcéra venovala nejakým koníčkom a hýbala sa, ale ona radšej sedí celý čas pred počítačom alebo s mobilom? Pozrieme sa detailne na túto tému z pohľadu starých egypťanov – kto sa ti vlastne narodil.

KEĎ MATKA NIE JE NABLÍZKU

Vnímaš, že by tvojej dcére prospelo, keby trávila čas aj v prítomnosti dospelej ženy. Čo robiť, keď v blízkosti nie je matka, babička ani iná blízka žena? Možno si single otec, možno žena trávi dni často mimo domova, možno nemá o výchovu dcéru záujem. Dozvieš sa, aké máš možnosti ako otec uviesť svoju dcéru sveta žien.

AKO POZORUMIEŤ ŽENSKÉMU SVETU

Máš po boku dcéru a pýtaš sa, ako ju ako otec, obzvlášť ak si single otec, viesť aj pri témach, o ktorých sa bežne nehovorí? Orgazmus, panenstvo, menštruácia, masturbácia, chlapci, pornografia, tehotenstvo, materstvo, potrat, rozdiel medzi intimitou a sexualitou atď., to sú len niektoré z pojmov, ktoré vaše dcéry zaujímajú a je dobré im porozumieť aj z pohľadu otca a vedieť s nimi hovoriť .

OBNOV A POSILNI DÔVERU MEDZI VAMI

Mnohí otci si želajú mať krásny a dôverný vzťah so svojou dcérou, ale nie každému sa to podarí. Mnohí rodičia dôveru svojich dcér počas života strácajú av puberte je to vidieť najmarkantnejšie. Dozvieš sa, čím a ako konkrétne mnohí z nás strácame dôveru svojich dcér a zároveň si prejdeme detailne rôzne možnosti, ako obnoviť dôveru medzi dcérou a otcom.

AKO NA KONFLIKTY S DCÉROU

Začne dcéra často pri konflikte plakať a ty nevieš čo s tým, alebo ťa to rozčúli? Vyžaduje rozhovor s dcérou, kor keď je v puberte, nadľudský výkon? Opakuješ všetko viackrát, reakcia je v lepšom prípade vlažná a často žiadna? Pozrieme sa na konflikty, ako ich riešiť, ako hovoriť, aby ťa dcéra rozumela, ako byť láskavý, ale dôsledný, ako prestať všetko viackrát opakovať a ako si poradiť s dievčenskými slzami.

DIEVČA VS. ŽENA

Ak sa chceme niekam dostať, potrebujeme poznať cieľ, kam chceme ísť. Preto sa pozrieme na to, čím sa vyznačuje detská a dievčenská psychika a ako sa líši od zrelej ženskej psychiky. Telesná zrelosť ženy ešte nie je zárukou psychickej zrelosti. Dozvieš sa, aké zručnosti a postoje si dievča, mladá žena potrebuje osvojiť, aby dozrela aj mentálne a stala sa z nej Žena.

DARY A TALENTY TVOJEJ DCÉRY

Často je pre nás jednoduchšie vidieť to, kde naša dcéra zlyháva, neplní povinnosti alebo robí chyby. Často je pre nás jednoduchšie dávať dcére príkazy, zákazy, povely. Už menej sa nám darí vidieť a hlavne oceniť jej silné stránky, jej dary a talenty a podporiť ich v tom. Nie pomôcť jej, ale podporiť ju. Pozrieme sa ako na to, ako prestať obmedziť príkazy a vedieť dcéru podporiť.

SOM NEVLASTNÝ OTEC

Mnoho manželstiev sa rozpadáva a časom je vznikajú vzťahy zošívané. Nielen žena má po boku nového muža, ale aj deti majú nevlastného otca. Ako si nájsť cestu k nevlastnej dcére, ako sa stať inšpiratívnym nevlastným otcom? Je to vôbec možné? Aké výzvy takýto vzťah prináša? Dáme ti mnoho tipov, rád a príkladov, ako to môže medzi dievčaťom a nevlastným otcom pekne fungovať.

ÚLOHA OTCA V OBDOBÍ DOSPIEVANIA DCÉRY

Ako sprevádzať svoju dcéru v jednotlivých obdobiach jej života až do dospievania je pre mnohých mužov výzva. Ukážeme Ti, čo je tvojou úlohou od narodenia až po dospelosť, čo Tvoja dcéra od Teba potrebuje a ako na to. 

 

 

AKO BYŤ MUŽOM V ŽENSKOM SVETE

Muž nie vždy rozumie žene a s Tvojou dcérou, ktorá je malá žena, to bude podobné. Cieľom nieje stať sa viac ženským, aby si porozumel, ale ako byť mužom, ktorý je pre dcéru oporou, vzorom, ramenom, bezpečným prístavom a zároveň v tom ostať mužom.